Ana Sayfa | Hakkımızda

Hakkımızda

Hikayemiz

KOLT, sektörde fark yaratma ideali ile kuruldu;

Vizyoner mühendislik idealleri ve dünyayı değiştirme gücüne sahip olduğunu düşündüğümüz ürünlerimizdeki mükemmeliyetçilik zihniyetini ilk günden beri benimsiyoruz.
Bugün ise, tüm dünyada yenilikçi ve sağlam güç sistemleri sunma ayrıcalığına sahibiz. Saha uzmanı mühendislik ekibimiz ve askeri çözümler için oluşturduğumuz birikim ve kapsamlı çözüm kütüphanemiz ile müşterilerimizin ihtiyaçlarının hep bir adım önündeyiz.
Biz her güne iki şey yapmayı umarak başlıyoruz;
Müşterilerimizin beklentilerini aşan sistemler sunmak ve güç elektroniği konusundaki bilgimizi kullanarak dünyamızın biraz daha iyi hale gelmesine yardımcı olmak.
Bu idealler bugünde, 2014’te tek mühendis ve tek oda ile başladığımızda da aynı idi.
Misyon & Vizyon

Bütün dünya marketlerine teknolojimizi ihraç ederek,

Coğrafyamıza ilham olmayı hedefliyoruz.

 

Misyon&Vizyon

Teknolojimizle, dünyayı değiştirme hedefindeyiz.

KOLT olarak güç elektroniği ile dünyayı değiştirmek istiyoruz.
Yerel sınırlarla sınırlı kalmayıp, yenilikçi ve sağlam ürünlerimizle dünya pazarlarına genişlemeyi ve bu pazarlardaki bakış açısını kalıcı olarak değiştirmeyi amaçlıyoruz.

İş ortaklarımızın, müşterilerimizin, çalışanlarımızın, yatırımcılarımızın değerlerini arttırarak ve benzersiz bir izlenim yaratarak güçlü ilişkiler kurmanın başarının tek yolu olduğuna inanıyoruz.

KALİTE

Askeri standartlara uygun

Tüm sağlam güç sistemlerimiz, mutlak hassasiyetin gerekli olduğu ortamlar için tasarlanmıştır.

 

Kalite Beyanı

Tüm sağlam güç ve kontrol sistemlerimiz mutlak hassasiyetin gerekli olduğu ortamlar için tasarlanmıştır.

Ürünlerimiz ile ilgili tüm teknik şartname ve belgelendirme prosedürleri titizlikle ve yoğun şekilde kalite ekibimiz tarafından kontrol edilmektedir. Bunu yaparak müşterilerimizin beklentilerinin ötesine geçmeyi amaçlıyor ve kalite sürecinde önceliğimizin Askeri Standartlar (MIL-STD) ve müşterilerimizin özel ihtiyaçları olduğunu beyan ederiz.

5

KOLT Kalite Sistemi,ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sisteminin gereksinimlerini karşılayarak, etkin, izlenebilir ve sürekli iyileştirmeyi hedefleyerek kurulmuştur. Bu sertifikalı sistem bağımsız denetçiler tarafından devamlı olarak izlenmektedir.

5

J-STD-001, IPC-A-610, IPC/WHMA-A-620 , IPC-7711/7721C standartlarına  göre üretim-onarım kalite kontrolleri ve son kontroller yapılmaktadır.

5

KOLT Kalite Yönetim Sistemi, ISO 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi standardlarını karşılamakla birlikte tüm yasal ve mevzuat şartlarına uygun olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

5

KOLT’un operasyonları ve ürünleri ayrıca uluslararası kabul görmüş mühendislik, kalite yönetimi, konfigürasyon yönetimi ve program yönetimi standartları olan IEEE 12207, IEEE 1220, MIL-STD-498 ve MIL-STD-973, MIL-STD-810G, MIL-STD-810F, MIL-STD-464A, MIL-STD-461G, MIL-STD -1275’i karşılamaktadır.

5

Ürünlerimizin kararlı çıkış voltajı ve düşük çıkış gürültüsü özellikleri, en son teknolojilerdeki uzmanlığımızın doğrudan bir sonucudur. Gürültüyü ve dalgalanmaları büyük oranda azaltan son teknoloji anahtarlanma seçenekleri olan yüksek verimli ürünlerimizin geçtiği kalite süreci ise bu standartları korumak üzerine kurulmuştur.

 

Kalite Politikamız

Sektörümüzde yurt içinde ve yurt dışında hizmet veren önde gelen kuruluşlardan biri olmak için;  çalışan personelimizi eğitimlerle desteklemek,  teknolojiyi yakından takip ederek gerekli alt yapıyı oluşturmak,  yasal ve mevuzat şartlarına uyarak, ihracata yönelik çalışmalar yaparak sürekli iyileşmeyi ve gelişmeyi kendimize ilke edinmek, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak, kalitesi ve ilkeleriyle adından söz ettiren bulunduğu coğrafyaya ilham olan bir kuruluş olmak kalite politikamızdır.

 

İSG Politikamız

Sunduğumuz hizmetlerde, müşterilerimizin, personelimizin ve diğer ilgili diğer şahısların sağlığını ve güvenliğini tehlikeye atacak durumları belirlemek ve gerekli tedbirleri almak.

İş sağlığı ve güvenliği konusunda müşterilerimizi, personelimizi ve diğer ilgili diğer şahısların bilinçlenmesini sağlamak.İş sağlığı ve güvenliği sistemimizi geliştirmek ve sürekli iyileştirmek.

Yürürlükteki iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal mevzuatlara uygun çalışmaktır. Faaliyetlerimizde iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerini belirlemek ve uygulatmaktır.

 

ÇEVRE POLİTİKASI

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi aracılığı ile

5
Çevre kirlenmesine etki eden şirket içi ve dışı etkenleri en aza indirmek,
5
Kaynakları etkin ve akılcı bir şekilde kullanmak,
5
Geri dönüşüm teknolojisi uygulamak,
5
Yasal şartlara ve mevzuata uygun çalışmak
5
Şirket içinde ve dışında çevre ile ilgili eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri organize etmek, bu tür faaliyetlere destek vermek,
5
Sürekli gelişmeyi sağlamak
5
Yaptığımız çalışmalarda müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutmak.

ETİK & RİAYET

KOLT’un etik kodu şirketin değerlerini ve davranış kurallarını iş sürecimize dahil etmeyi amaçlamaktadır.

Bunu yaparak, değerlerimizin hem yerel hem de denizaşırı çalışma ortaklarımız için geçerli yasalara ve düzenlemelere uygun olduğundan emin olmayı amaçlıyoruz.  KOLT olarak müşterilerimizin güvenini kazanmanın birincil öncelik olması gerektiği görüşündeyiz.

Etik kodumuz ve ürünlerimiz için oluşturduğumuz kalite, güvenlik ve güvenilirlik taahhüdümüzle birlikte uzun süreli ortaklıklar ve iş ilişkileri kurma hedefindeyiz.

 

Etik Beyanı

KOLT’un etik kodu şirketin değerlerini ve davranış kurallarını iş sürecimize dahil etmeyi amaçlamaktadır.

Bunu yaparak, değerlerimizin hem yerel hem de denizaşırı çalışma ortaklarımız için geçerli yasalara ve düzenlemeler uygun olduğundan emin olmayı amaçlıyoruz.

KOLT olarak müşterilerimizin güvenini kazanmanın birincil öncelik olması gerektiği görüşündeyiz. Etik kodumuz ve ürünlerimiz için oluşturduğumuz kalite, güvenlik ve güvenilirlik taahhüdümüzle birlikte uzun süreli ortaklıklar ve iş ilişkileri kurma hedefindeyiz. Asıl amacımız, her şeyden önce sıkı iş ahlakımıza sadık kalarak karşılıklı güven oluşturmaktır. Müşterilerimizin mutluluğunun ve iş sürecimizin bütünlüğünün bu değerlerin şeffaflığına ve uygulanmasına bağlı olduğuna inanıyoruz.

KOLT'un çıkar çatışması politikası, ayrımcılıkla mücadele kuralları, işyeri düzenlemeleri ve yolsuzlukla mücadele uyumluluğu ortaklarımızı, müşterilerimizi ve çalışanların haklarını ve gereksinimlerini güvence altına almak için oluşturulmuştur.

TAKIM

İsim Soyisim

Celil YAĞIZ

Pozisyon

Genel Müdür

B.Sc.

Bilkent Üni., EEE (2008)

Sosyal Medya

Celil Yağız
Genel Müdür
Prof. Bünyamin Tamyürek
Danışman

İsim Soyisim

Fazlı Çağlayan DİKMEN

Pozisyon

Satış Müdürü

B.Sc.

Gazi Üniversitesi, Elektrik ve Elektonik Müh. (2014)

Social Media

Fazlı Çağlayan Dikmen
Satış Müdürü

İsim Soyisim

Eren YAZICI

Pozisyon

Üretim Müdürü

B.Ved.

Cumhuriyet Üniversitesi M.YO. , Elektrik (2011)

Social Media

Eren Yazıcı
Üretim Müdürü
Emrah Okur
İdari İşler Müdürü
Savaş Akdamar
Bilgi İşlem Müdürü

Referanslar

Müşterilerimiz